ven. 27 août | Praha 5

Prague Gothic Treffen

Aktuální situace sice příliš nenapovídá tomu, že bychom se už za pár měsíců mohli veselit tváří v tvář na nějaké party nebo koncertu, ale zůstáváme optimisté a věříme, že i v této složité době se podaří uspořádat další ročník největšího gotického setkání Čech a Slovenska, tedy Prague Gothic Treffen,
Les billets ne sont pas en vente
Prague Gothic Treffen

Heure et lieu

27 août, 20:00 – 28 août, 23:45
Praha 5, Zborovská 82/7, 150 00 Praha 5-Smíchov, Tchéquie

À propos de l'événement

Aktuální situace sice příliš nenapovídá tomu, že bychom se už za pár měsíců mohli veselit tváří v tvář na nějaké party nebo koncertu, ale zůstáváme optimisté a věříme, že i v této složité době se podaří uspořádat další ročník největšího gotického setkání Čech a Slovenska, tedy Prague Gothic Treffen, které je naplánováno na termín 27. - 28. srpna 2021. Letošní rok byl pochopitelně poznamenán řadou omezení, i přesto byly vaše ohlasy veskrze pozitivní a své nadšení neskrývali ani zahraniční návštěvníci, kteří tvořili zhruba polovinu přítomných. Bereme to jako závazek pro naši další práci a základem pro dobrý výsledek je samozřejmě správná volba účinkujících. Dnes vám představíme první trojici jmen na která se v příštím roce můžete těšit. První jméno rezonuje zprávami o PGT už téměř rok. Švédskou partu Then Comes Silence, jsme původně plánovali do programu už letos, ale komplikace s hygienickými předpisy celé Evropy znemožnila kapele uskutečnit plánované turné. Jsme moc rádi, že management Švédů nám vyšel vstříc a že o jejich výbušnou směs gothic rocku, rocku, psychedelie a postpunku nepřijdete. Jejich letošní, v pořadí již pátá dlouhohrající deska "Machine", se setkala se zaslouženým zájmem fanoušků i odborné kritiky. Navíc ten, kdo měl možnost vidět jejich živé vystoupení, určitě může potvrdit, že se jedná o mimořádný zážitek. Bude se jednat o premiérový koncert v České republice po osmi letech činnosti souboru.

A ze Švédska přijede i další interpret. Zpěvačku Joannu Reinikainen jste mohli poprvé zaregistrovat jako hostující zpěvačku u The Operating Tracks. Mladá a ambiciózní umělkyně záhy uchopila svou kariéru do svých rukou a na svět přišla Rein. Po sérii singlů letos konečně vyšlo i debutové album "Reincarnated", které v sobě snoubí chladnou údernost oldschoolového zvuku EBM a jemné finesy té nejaktuálnější elektroniky. Jeden z největších objevů temně elektronické scény posledních let zamíří poprvé do Prahy a je nám ctí, že to bude právě v rámci Prague Gothic Treffen. O třetího účinkujícího jsme usilovali už nějakou dobu. Britská formace Empathy Test produkuje analogový synthpop se silným nádechem atmosféry 80. let a kromě parádní hudby se opírá také o fenomenální hlasové vybavení zpěváka a skladatele Isaaca Howletta. I oni letos představili nový materiál, třetí studiové album s názvem "Monsters" zhypnotizovalo publicisty celé Evropy, ke kterým jsme připojili naši nadšenou recenzi i my (přečíst si ji můžete TADY). Kapela navíc v posledních letech pilně koncertovala a svoje zkušenosti přijede zúročit poprvé i do naší kotliny.

Samozřejmě pro vás chystáme i celou řadu dalších vystupujících, jejichž jména vám odhalíme v následujících týdnech. Pokud jste už nyní přesvědčeni, že se XVI. ročníku Prague Gothic Treffen zúčastníte, můžete využít zvýhodněné ceny vstupenek v předprodeji za 490,- Kč, která platí až do konce letošního roku. Od 1. ledna 2021 se potom cena navýší na 590,- Kč, na místě potom zaplatíte ještě o stokorunu více. Předprodej vstupenek probíhá exkluzivně u GoOut.net.

Partager cet événement